V M F

Osiedle Primo IV - Mieszkanie blisko kultury

Osiedle Primo IV w centrum Łodzi

Niepowtarzalna atmosfera Nowego Centrum Łodzi, bliskość kulturalnego serca miasta, nawiązanie do tradycji łódzkiej architektury, wysoki komfort, funkcjonalne rozwiązania i zieleń - a to wszystko w jednym miejscu! Poznaj zalety IV etapu nowego Osiedla Primo w łódzkim Śródmieściu od dewelopera Profbud. 

Nowe osiedla w centrum Łodzi

Łódź to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się polskich metropolii. Stolica województwa łódzkiego kusi przyjezdnych doskonałym położeniem w centrum kraju, dużą liczbą nowych mieszkań w atrakcyjnych cenach, możliwością rozwoju kariery zawodowej, ofertą edukacyjną, bogatym życiem kulturalno-rozrywkowym i obfitością terenów zielonych.

Za sprawą przebytej w ostatnich latach gruntownej i niezwykle udanej rewitalizacji historycznej tkanki miejskiej, Łódź łączy w sobie nowoczesność z szacunkiem do bogatej przeszłości. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście nowo powstające mieszkania w centrum Łodzi. Te zlokalizowane w Śródmieściu często nawiązują architektonicznie do tradycyjnej zabudowy przełomu XIX i XX wieku. Jednocześnie oferują mieszkańcom liczne udogodnienia i komfort wynikający z życia w centrum tętniącego życiem miasta.

Osiedle blisko kultury

Przykładem jednej z bardziej udanych inwestycji mieszkaniowych w centrum Łodzi jest Osiedle Primo zrealizowane przez Profbud. Budowa ostatniego, czwartego etapu osiedla zostanie rozpoczęta w II kwartale 2023 roku. Ze względu na swoją niezwykłą lokalizację w Nowym Centrum Łodzi, to doskonałe miejsce dla osób pragnących czerpać wszelkie profity z życia w tej reprezentacyjnej części miasta.

Łączy ona w sobie funkcje mieszkalne, biznesowe, rozrywkowe i kulturalne. Na szczególną uwagę zasługuje właśnie bliskość instytucji kultury. Wiele z nich stanowi nie tylko ważny punkt na mapie Łodzi, ale również Polski. Nieopodal Osiedla Primo znajdują się między innymi muzea, działający na terenie dawnej elektrowni kompleks EC1 Łódź-Miasto Kultury, Teatr Wielki, filharmonia oraz dwie czołowe w mieście uczelnie - Uniwersytet Łódzki i słynna Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa.

Nowe Centrum Łodzi pełne jest także pamiętających przemysłową świetność miasta zabytków. Wiele z historycznych zabudowań zostało pomysłowo zaadaptowanych na pulsujące życiem centra rozrywki i kultury. Najlepszym przykładem jest słynna w całej Polsce ulica Piotrkowska. Stanowi ona nie tylko główną oś urbanistyczną Łodzi, ale również jej centrum rozrywkowe z mnóstwem kawiarni, pubów, restauracji i klubów.

Wszystko czego potrzebujesz w zasięgu ręki

Mieszkańcy Osiedla Primo będą mieć w zasięgu ręki wszystko, czego potrzeba do komfortowego życia w centrum dynamicznej metropolii. Oprócz wspomnianych instytucji kultury i miejsc rozrywki warto podkreślić bliskość rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, handlowo-usługowej i edukacyjnej.

W najbliższej okolicy osiedla znajduje się jedna z wizytówek Łodzi - zrewitalizowany dworzec kolejowy Łódź-Fabryczna. Można się z niego sprawnie i szybko dostać pociągiem do wszystkich głównych miast w Polsce. Nieopodal zlokalizowane są również stacje autobusowe i tramwajowe oraz węzeł komunikacyjny Węglowa-Tramwajowa. Rodzice z dziećmi docenią znajdujące się niedaleko przedszkola oraz liczne tereny zielone, których w Łodzi jest pod dostatkiem. Z Osiedla Primo najbliżej jest do parków: Staszica, 3 Maja, Matejki i Moniuszki.

Osiedle Primo - etapy inwestycji

Projekt Osiedla Primo od Profbud zakłada realizację czterech etapów inwestycji zlokalizowanej w łódzkim Śródmieściu (Śródmieście-Wschód, ul. Lindleya/Węglowa/Tramwajowa).

  • Pierwszy z nich został ukończony w IV kwartale 2019 roku, składa się na niego 212 mieszkań
  • II etap ukończono w 2020 roku (208 mieszkań)
  • Ukończenie III etapu planowane jest na IV kwartał 2023 roku (110 mieszkań)
  • Etap IV realizowany będzie pomiędzy II kwartałem 2023 a III kwartałem 2025 roku (326 mieszkań)

Projektanci każdego z czterech wymienionych części Osiedla Primo postarali się, aby osiedle oddawało architektonicznego ducha tradycyjnej łódzkiej zabudowy i międzywojennego modernizmu. Będzie można je odnaleźć w pierzejowej zabudowie budynków, pionowych podziałach elewacji o różnej wysokości, wycofanych pasach loggii czy charakterystycznych ceglanych wykończeniach.

Z drugiej strony znakiem rozpoznawczym inwestycji jest funkcjonalna nowoczesność i wysoki komfort. Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców będzie chociażby obecna na osiedlu zieleń: kameralne przestrzenie częściowo otwartych podwórek i mała architektura krajobrazu.

Osiedle Primo IV - największe zalety inwestycji

Czwarty i jednocześnie wieńczący całość inwestycji etap Osiedla Primo będzie realizowany pomiędzy II kwartałem 2023 a III kwartałem 2025 roku. Na Osiedle Primo IV składać się będzie 326 mieszkań usytuowanych w pięciopiętrowym budynku:

  • 89 mieszkań jednopokojowych
  • 199 mieszkań dwupokojowych
  • 30 mieszkań trzypokojowych
  • 6 mieszkań czteropokojowych
  • 2 mieszkania pięciopokojowe

Charakterystyczną cechą zaprojektowanego przez pracownię Ja2plus Osiedla Primo IV będzie zachowanie pełni spójności z poprzednimi etapami inwestycji. Architektura nawiązywać będzie do historycznego stylu zabudowy pierzejowej, tak specyficznej dla tkanki miejskiej dawnej przemysłowej Łodzi. Na najwyższej kondygnacji mieścić się będą mieszkania typu penthouse, z których część będzie wyposażona w położone na dachu tarasy. Mieszkańcy osiedla będą mogli podziwiać z nich wspaniały widok między innymi na gmach pobliskiego Dworca Łódź-Fabryczna. Jednym z ekologicznych akcentów inwestycji będą panele fotowoltaiczne, które zapewnią przyjazny dla przyrody i tani sposób dostarczania energii elektrycznej dla części wspólnych budynku.

Powiązane artykuły

19.01.2024
Zastanawiając się nad kupnem mieszkania w Warszawie, wielu z nas nie wie, na którą dzielnicę miasta się zdecydować. Czy najlepszym wyborem okaże się pełne życia Śródmieście, czy zielone Bemowo? A...
20.12.2023
Współczesne budownictwo nieustannie ewoluuje w kierunku zrównoważonego rozwoju, a mieszkańcy coraz bardziej cenią sobie harmonię z otoczeniem.
02.12.2023
Wybór odpowiedniej lokalizacji dla naszego mieszkania to kluczowy element, który musimy rozważyć podczas jego zakupu. Dzięki różnorodnym inwestycjom deweloperskim możemy bez większego problemu...
20.05.2023
Konstancin-Jeziorna to miejsce o niezwykłym położeniu i bogatej historii. Dawne podwarszawskie uzdrowisko również dziś przyciąga przyjezdnych spragnionych korzystania z walorów tutejszej przyrody.
26.05.2022
Deweloperzy coraz częściej decydują się na lokalizację nowych inwestycji na obrzeżach miast lub w dzielnicach oddalonych od centrum. Dzielnice usytuowane na przedmieściach cieszą się dużą...