V M F

Osiedle Primo – nowa inwestycja w Łodzi-Śródmieściu

Osiedle Primo
Zrealizowane przez Profbud Osiedle Primo to jedna z atrakcyjniejszych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Łodzi-Śródmieściu. Jednym z jej głównych atutów jest lokalizacja na terenie Nowego Centrum Łodzi, które jest obecnie najbardziej reprezentacyjną częścią miasta. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą kupno mieszkania na Osiedlu Primo?

Nowe mieszkaniowe inwestycje w Łodzi

Łódź coraz częściej wymieniana jest w czołówce najatrakcyjniejszych polskich miast. Jeszcze do niedawna kojarzona była głównie ze swoją przeszłością i bogatą historią: czasami bujnego rozwoju przemysłowego, dziewiętnastowiecznymi kamienicami i zabytkowymi pałacami dawnych właścicieli fabryk. Dzisiaj stolica województwa łódzkiego jest ponownie miastem prężnie rozwijającym się, co zawdzięcza między innymi intensywnym pracom rewitalizacyjnym prowadzonym w ciągu ostatniej dekady. W obrębie starych przestrzeni miejskich powstają nowe osiedla Łodzi, które swoją architekturą nawiązują do historycznej zabudowy.

Jakie są zalety kupna nowego mieszkania w Łodzi? Wśród najważniejszych z nich wymienić można stosunkowo niskie ceny nieruchomości, dużo atrakcyjnych miejsc pracy, obfitość terenów zielonych, szeroką ofertę kulturalno-rozrywkową i w końcu położenie w samym sercu kraju zapewniające dogodną komunikację z różnymi częściami Polski.

Powiązany artykuł: Ceny nowych mieszkań w Łodzi. Ile zapłacimy za nieruchomość w 2022?

Nowe Centrum Łodzi – inwestycje deweloperskie w otoczeniu historii

Prawdziwą wizytówką miasta jest obecnie Nowe Centrum Łodzi. Położone jest w samym sercu jego historycznej części, która w ostatnich latach uległa gruntownej i niezwykle udanej rewitalizacji. W tym miejscu tradycja łączy się dziś z nowoczesnością, co jest szczególnie widoczne w powstających na tym obszarze osiedlach mieszkaniowych.

Obok nich Nowe Centrum Łodzi pełne jest obiektów o dużej wartości historycznej, z których część zaadaptowana została na funkcje kulturalne, rozrywkowe czy edukacyjne. Życie w tej części miasta wiąże się z dużymi perspektywami i oferuje świetne miejsce do zamieszkiwania, pracy i spędzania wolnego czasu.

Mieszkania w centrum Łodzi – nowe Osiedle Primo od Profbud

Jedną z inwestycji mieszkaniowych w Nowym Centrum Łodzi zasługujących na szczególną uwagę jest zrealizowane przez Profbud Osiedle Primo. Kompleks zlokalizowany jest w samym centrum miasta (Śródmieście-Wschód, ul. Lindleya/Węglowa/Tramwajowa). Inwestycja podzielona została na trzy etapy:

  • etap I ukończony został w IV kwartale 2019 roku, składa się na niego 212 mieszkań,
  • etap II – ukończony w 2020 roku, 208 mieszkań,
  • etap III – jego ukończenie planowane jest na IV kwartał 2023 roku (110 mieszkań).

Cechą wyróżniającą Osiedle Primo jest jego zabudowa, która odznacza się zarówno nowoczesną funkcjonalnością, jak i nawiązaniem do architektury dawnej przemysłowej Łodzi.

Odpowiedzialna za nią pracownia architektoniczna Ja2plus postawiła na wyraźne odniesienia do XIX-wiecznej świetności miasta. Można je dostrzec w pierzejowej zabudowie, pionowych podziałach elewacji budynków o różnej wysokości czy wycofanych pasach loggii. Z kolei rozbudowana tektonika fasad oraz charakterystyczne wykończenia składające się z cegieł o zmiennym układzie warstw ceramicznych nawiązują do łódzkiego modernizmu okresu międzywojennego. Pod względem architektonicznym Osiedle Primo doskonale wpisuje się zatem w zamysł urbanistyczny okolicy, stanowiąc istotny element mieszkalnej części zrewitalizowanego Nowego Centrum Łodzi.

Osiedle Primo w Łodzi-Śródmieście – zalety inwestycji

To właśnie atrakcyjne położenie Osiedla Primo w Nowym Centrum Łodzi stanowi o jednym z głównych atutów życia w tym niezwykłym miejscu. Wypełniona niepowtarzalną atmosferą i piękną architekturą okolica to wymarzone miejsce do życia dla osób kreatywnych i aktywnych, które cenią sobie rozwój w sercu dynamicznej i tętniącej życiem metropolii.

Ozdobę Osiedla stanowią kameralne przestrzenie częściowo otwartych podwórek, które wpisują się w strukturę tradycyjnej zabudowy łódzkiego Śródmieścia. Na ich terenie obcować można z gustownie zaprojektowanymi elementami małej architektury krajobrazu, co docenią szczególnie ci mieszkańcy, którzy pragną odetchnąć od czasu do czasu w towarzystwie roślinności. Zieleń obecna jest również na ogrodowych tarasach, które stanowią zwieńczenie 10-piętrowego budynku będącego II etapem inwestycji. Z jednej strony będą one dawać nieco wytchnienia i relaksu, z drugiej zaś ekscytować i cieszyć oczy wspaniałą panoramą miasta. Z kolei do części lokali w ramach III etapu inwestycji będą przynależeć ogródki usytuowane od strony patio, a mieszkańcy zlokalizowanych na najwyższych kondygnacjach apartamentów typu penthouse będą mogli cieszyć się zielenią wypełniającą przestronne tarasy na dachu.

Nie mniej ważnym atutem życia na Osiedlu Primo jest bliskość rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej, handlowej, usługowej, biznesowej, edukacyjnej, kulturalnej i rozrywkowej. Mieszkanie w Nowym Centrum Łodzi wiąże się z bezpośrednim sąsiedztwem punktu komunikacyjnego Węglowa-Tramwajowa i stacji komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, stacja PKP Łódź Fabryczna), które umożliwią szybki transport do dowolnego punktu miasta. W pobliżu znajdują się również sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Młode rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek edukacyjnych (Przedszkole Miejskie nr 84, Przedszkole Miejskie nr 15).

Powiązane artykuły

24.09.2021
Komfortowe mieszkania, stylowa architektura, świetne położenie, dogodna komunikacja oraz bliskość obiektów handlowo-usługowych, rekreacyjnych, sportowych i gastronomicznych – to główne zalety Osiedla...